Wznowienie szczepień przeciwko wirusowi HPV dla dziewczynek urodzonych w 2008r.

Zgodnie z wprowadzoną zmianą od dnia 28 maja 2021r, oprócz szczepień dziewcząt urodzonych w 2009 r. (12-letnich) dopuszczona zostaje również możliwość szczepień przeciwko wirusowi HPV pierwszą dawką dziewcząt urodzonych w 2008 r. (13-letnich), które z wyjątkowych powodów nie mogły zostać zaszczepione w 2020 r. (np. z powodu obostrzeń pandemicznych, kwarantanny, izolacji, choroby, itp.).

Warunkiem bezpłatnego zaszczepienia będzie pozytywna kwalifikacja lekarska do szczepienia oraz podpisanie przez rodzica/opiekuna dziewczynki 13-letniej oświadczenia o wystąpieniu wyjątkowych okoliczności,

Czytaj więcej ...

NFZ uruchomił specjalny numer infolinii dla pacjentów POZ

Pacjent będzie mógł otrzymać pomoc poza godzinami pracy POZ (w godzinach 18:00 – 8:00, w weekendy i święta). Dzwoniąc na bezpłatny numer pacjent otrzyma e-receptę, e-skierowanie, e-zwolnienie chorobowe. Jeśli stan zdrowia pacjenta będzie poważny zostanie wezwana karetka lub pacjent zostanie skierowany do najbliższej nocnej opieki medycznej.

Infolinia NFZ

Czytaj więcej ...

Rusza program szczepień przeciwko wirusowi HPV dla dziewczynek urodzonych w 2009 roku.

SZANOWNI PAŃSTWO

Miasto Opole kolejny raz postanowiło dołączyć do rosnącej rzeszy samorządów, które aktywnie wspierają profilaktykę nowotworową w Polsce. Władze Opola zdecydowały o sfinansowaniu szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV), odpowiedzialnemu za powstawanie raka szyjki macicy.

Biorąc pod uwagę rekomendacje światowych i polskich towarzystw medycznych, radni podjęli decyzję o zaszczepieniu dziewczynek uczęszczających do szkół w Opolu lub zamieszkałych na terenie miasta Opola  urodzonych w 2009 r.

Czytaj więcej ...